Bramy garażowe - Opole

BRAMY GARAŻOWE - OPOLE

Brama garażowe to obowiązkowy element, który ma wielki wpływ na komfort i bezpieczeństwo w domu. Decydując się na remont domu, powinniśmy zamontować ją jako ostatnią. Bramy garażowe w dzisiejszych czasach posiadają przeróżne właściwości, a także wygląd. Mając do wyboru bramę garażową, zdecydujmy się również na kupno napędu. Jego zastosowanie ułatwi pracę bramy, wydłuży jej żywotność i zabezpieczy przed włamaniami. Dodatkowo, oprócz funkcjonalności, sposób jej otwierania jest również ważny, chociażby ze względu na zajmowaną przestrzeń bramy garażowej.

Należy mieć na uwadze, aby nie kierować się zbytnio wyglądem bramy, ponieważ funkcjonalność i parametry, które oferuje powinny być przystosowane do naszych wymagań, a design jest tylko miłym dodatkiem. Czynnikami, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze bramy to:bramy wiśniowski opole

 • nadproże
 • podjazd
 • wielkość garażu
 • przestrzeń w garażu

Rozróżniamy 4 rodzaje bram garażowych, które odróżniają się od siebie sposobem otwierania: bramy segmentowe, bramy rolowane, bramy uchylne oraz bramy rozwierne.

BRAMY SEGMENTOWE

bramy garażowe segmentowe Opole OpolskieBramy segmentowe stosowane są najczęściej spośród wszystkich bram. Swą popularność zdobyły parametrami i najlepszymi funkcjami. Stalowe panele w bramie są wypełnione pianką poliuretanową, co znacznie chroni przed zimnem i hałasem. Bramy segmentowe posiadają cały system uszczelek, a także specjalne ościeżnice, dzięki którym parametry termoizolacyjne są o wiele lepsze.

 

 

BRAMY ROLOWANEbramy garażowe rolowane Opole Opolskie

Bramy rolowane są najlepszym rozwiązaniem, gdy nie posiadamy wolnej przestrzeni na suficie, czy bokach garażu, ponieważ jej konstrukcja nie potrzebuje w swoim działaniu prowadnic. Wykonywane są z najlepszej jakości aluminium i najczęściej wykorzystuje się w nich automatykę, co ułatwia jej sterowanie. Klasa antywłamaniowa tych rolet jest najwyższa pośród wcześniej wymienionych.

 

BRAMY UCHYLNE

bramy garażowe uchylne Opole OpolskieBramy uchylne są stosunkowo tanie w porównaniu do bram roletowych, aczkolwiek bardziej przydają się w pomieszczeniach, gdzie ogrzewanie nie jest priorytetem. Decydując się na bramę uchylną musimy mieć miejsce na podjeździe i w garażu, ponieważ jej poruszanie się odbywa się za pomocą prowadnic, znajdujących się w garażu. Produkty sprzedawane przez naszą firmę, cieszą się najlepszymi właściwościami, ze względu na zaufanych producentów.

 

BRAMY ROZWIERNE

bramy garażowe rozwierne Opole OpolskieBramy rozwierne wykorzystywane są najczęściej w budynkach gospodarczych, czy garażach bez ogrzewania. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena i mogą zostać wypełnione pianką pur. Sterowanie odbywa się ręcznie. Tego typu bramy łatwo jest wyczyścić, a także zamontować i zdemontować. Design tych bram garażowych nie ma sobie równych i jest najlepszy w naszej firmie.

 

 

PRODUCENCI

bramy segmentowe Opole Opolskie

Wiśniowski - firma od ponad 25 lat jest europejskim liderem zajmującym się produkowaniem i sprzedażą bram garażowych. Swoją wysoką pozycje zapewnia dzięki zrównoważonemu działaniu firmy. Szczególną troską objęci są pracownicy firmy, dlatego firma nie szczędzi finansów na szkolenia i innego typu świadczenia lub usługi. Doświadczenie i innowacja to kolejne aspekty, który odzwierciedlają firmę, a specjaliści i technologie, które wdrożyli nie mają sobie równych. Bramy WIŚNIOWSKI - Opole OpolskieZaufanie klientów i etyka pracy to następne synonimy firmy, które opisują firmę.

Ze względu na różnorodne upodobania możemy wybrać rolety, które różnią się od siebie wyglądem, a najczęściej są spotykane tj.

W przypadku pytań o poszczególne bramy, ich rodzaje czy system działania prosimy kontaktować się z nami w zakładce KONTAKT. Nasza firma udziela gwarancji na produkty i prowadzi pełne doradztwo w sprawach bram garażowych.

SERWIS I MONTAŻ BRAM GARAŻOWYCH

bramy garażowe Opole OpolskieFirma "XADO" oprócz sprzedaży modeli bram zajmuje się serwisowaniem i montażem produktów. Serwis bram garażowych powinien być świadczony przez każdą poważną firmę, ze względu na kompleksowość usług, będących skutkiem zaufania klienta wobec sprzedawcy. Podczas rutynowego przeglądu, najczęściej przeprowadzanego przez właścicieli produktów, jesteśmy w stanie wychwycić każdy błąd, który powstał w fazie zużywania.

Bramy garażowe ze względu na swoją konstrukcje są w stanie wytrzymać kilkadziesiąt lat, a z poprawnie wykonanym serwisem, produkt staje się jeszcze doskonalszy. Jeżeli napęd w bramie lub część konstrukcji bramy ulegnie uszkodzeniu jesteśmy  w stanie bardzo szybko podjąć odpowiednie kroki.

AUTOMATYKA DO BRAM GARAŻOWYCH

Automatyka oferowana przez naszą firmę jest wyprodukowana zgodnie z pionierską technologią. Stworzono ją przez lidera w dziedzinie inteligentnych urządzeń, firmę SOMFY. Design poszczególnych produktów został powierzony firmie WIŚNIOWSKI. Producenci, łącząc swe siły stworzyli produkty o nietypowym wyglądzie, których komfort użytkowania jest podyktowany zastosowanymi rozwiązaniami. 

Główne cechy automatyki do bram:

 • powolniejsze zużycie bramy
 • dowolna manipulacja bramą
 • zatrzymuje się, gdy wyczuje przeszkodę (fotokomórki, amperometr)
 • po pewnym czasie następuje automatyczne zamknięcie
 • dostosowany pod urządzenia z zakresu inteligentnego domu
 • łatwa obsługa (ustawienie programów)
 • implementacja bez ingerencji w ściane
 • wbudowana lampa
 • zainstalowane zabezpieczenia antywłamaniowe
 • dodatkowy akumulator w przypadku awarii

BRAMA ROLOWANA

Bramy rolowane najlepiej jest stosować, gdy sufit w pomieszczeniu garażowym jest "zawalony" różnymi rzeczami, dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić o o przestrzeń dla bramy. Brama tego typu, posiada wiele wzorów, dzięki czemu bardzo łatwo jest znaleźć odpowiedni krój dla naszego garażu.

BRAMA SEGMENTOWA

Brama segmentowa posiada najlepsze właściwości izolacyjne, tego typu brama jest najczęściej wybieranym produktem przez Polaków. Jej stosunkowo niska cena idzie w parze z niezwykłą jakością. Dodatkowo, mnogość wzorów, kolorów jest nieograniczona. Brama segmentowa idealnie współgra z automatyką.

 

BRAMA UCHYLNA

Bramy uchylne mają to do siebie, że są relatywnie tanie. Ich zastosowanie jest najczęściej wykorzystywane przy skupiskach garażowych. Tego typu otwarcie bramy sprawia, że ciepło ucieka szybciej z pomieszczenia, aczkolwiek jej funkcjonalność na tle innych bram jest niezwykle nieoceniona.

BRAMA ROZWIERNA

Tego typu bramy cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce. Pomieszczenia gospodarcze, pracownicze, czy małe hale, wykorzystują tego typu bramy. Dodatkowym autem takiej bramy jest to, że jej wnętrze można wypełnić pianką poliuretanową, dzięki czemu nie będą tracić tyle ciepła, jak w podstawowej wersji.

 montaż bram opole

Bramy garażowe - realizacje

Bramy rolowane - galeria

Bramy uchylne - galeria

Bramy rozwierne - galeria

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "SZALEK"
inż. KRZYSZTOF SZALEK
46-040 OZIMEK
UL. HUTNICZA 5 Galeria Venus obok Biedronki

filia w Kluczborku ul. Podwale 24

Tel. kom: 501 717 805 
Tel./fax: 77 402 67 50

biuro@okna-opole.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. - 09:00-17:00
Sob. - 09:00-13:00