drzwi wewnętrzne - Opole

DRZWI WEWNĘTRZNE - OPOLE

 Drzwi wewnętrzne, podobnie jak drzwi zewnętrzne charakteryzuje sposób wykonania, wygląd i właściwości danego produktu. Wszystkie produkty, które oferujemy pochodzą ze znanych źródeł, które posiadają odpowiednie atesty i inne dokumenty, o które klient może zapytać, gdzie my jako sprzedawca musimy wg prawa okazać stosowne dokumenty. Rodzajów drzwi wewnętrznych jest niezliczona ilość, ze względu na zastosowany materiał czy uzyskany wzór. Jako rzetelna firma oferujemy szeroki asortyment drzwi wewnętrznych o różnym kolorze, wzorze i właściwościach (drzwi drewniane, drewnopodobne, szklane).

 

JAKIE DRZWI WEWNĘTRZNE?

drzwi wewnętrzne - Opole, Kluczbork, OpolskieKierując się wyborem drzwi wewnętrznych powinniśmy wziąć pod uwagę ich estetykę i wygląd, jeżeli wybrane drzwi nie będą pasować charakterem do naszego pomieszczenia możemy odczuwać pewien dyskomfort, aby tego uniknąć wystarczy zastanowić się jaki wzór, kolor i kształt drzwi najlepiej pasuje do wybranego pokoju. Zanim kupimy drzwi należy zastanowić się nad kwestią, gdzie te drzwi chcemy zamontować, w jaką stronę powinny się uchylać i czy powinny mieć dodatkowe funkcje np. przeszklenie.

Jeżeli wybieramy drzwi do łazienki, to pierwszym krokiem jest zanotowanie, czy posiadają "wentylacje", a konkretnie kratkę wentylacyjną, dziurę, czy wylot, co ma wpływ na poprawne wentylacje powietrza między łazienką, a połączonym pomieszczeniem. Nie chcemy przecież, aby na ścianie pojawiła się wilgoć, a w rezultacie grzyb.

Pokoje, które są odcięte od światła powinny zastosować drzwi wraz z przeszkleniami, co sprawi, że światło z drugiego pokoju będzie miało wpływ na ten drugi, co w rezultacie optycznie powiększy nam pokój. Dla sypialni i innych prywatnych pokoi polecamy drzwi pełne, bez przeszkleń, dzięki czemu zachowamy odrobinę prywatności w domu, warto wtedy też wrócić uwagę na izolację akustyczną, aby dźwięki nie przemieszczały się z pokoju do pokoju.

drzwi wewnętrzne Opolskie

Pokój, w którym zamontowane będą drzwi wewnętrzne musi być przede wszystkim przestronny, jeżeli wybierzemy skrzydło drzwi, które otwiera się w niepożądaną stronę, to wtedy skutecznie obniżymy komfort życia w danym pokoju, a tym samym ograniczymy wolną przestrzeń, co da nieciekawy efekt. Decydując się rozważmy, czy potrzebujemy prawe, czy lewe i oczywiście żelazna zasada, drzwi otwieramy w swoim kierunku, do siebie. Do szerokich pomieszczeń najlepsze będą drzwi przesuwne, natomiast w pokojach o ograniczonej przestronności, możemy skusić się na drzwi harmonijkowe.drzwi porta pol-skone dre Opole

Wybór drzwi wewnętrznych jest sprawą trudną, ale wartą rozpatrzenia, dlatego decydując się na zakup, należy wybrać materiał, z którego zostały wykonane. Drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z:

  • drewna litego
  • płyt drewnopodobnych
  • szkła

drzwi wewnętrzne - Opole OpolskieDrewno lite posiada doskonałe parametry izolacyjne, czy wytrzymałościowe. Ich szczególną cechą jest ich ponadczasowy wygląd, który wpasuje się każdy typ pomieszczenia.Drzwi wykonane z płyt MDF lub HDF są stosunkowo jeszcze wytrzymalsze i nie ulegają tak łatwo wilgoci jak ich nauralny odpowiednik. Do każdego rodzaju drzwi drewnianych możemy zastosować przeszklenie, na górze, na dole, czy w centralnej części. Oczywiście zastosowanie szkła w całości jest również możliwe, a ich możliwość kompozycyjna jest równie niezliczona. Kupując drzwi szklane powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakiego szkła są wykonane, Najlepszym wyborem jest szkło hartowane.

Podsumowując, drzwi wraz z ościeżnicą powinny być idealnie zamontowane w otworze drzwiowym, jeżeli tego typu praca zostanie źle wykonana, możemy być pewni jednego - dodatkowych kosztów. Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj drzwi, a na koniec upewnij się, że są wytrzymałe.

PIELĘGNACJA DRZWI WEWNĘTRZNYCH

Każdy materiał ma swój sposób na pielęgnację. Poprawnie przeprowadzona konserwacja sprawi, że drzwi danego typu posłużą nam dłużej niż założone przewidywanie przez producenta. Do drewna stosuje się preparaty czyszczące drewno, gdzie należy pamiętać, że co 2-3 lata powłoka drzwi musi zostać odnowiona. Drzwi MDF lub HDF można czyścić łagodnymi detergentami z wodą.

drzwi wewnętrzne POLSKONE Opole Opolskie

drzwi wewnętrzne PORTA Opole Opolskie

drzwi wewnętrzne CENTURION Opole Opolskie

drzwi wewnętrzne DRE Opole Opolskie

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "SZALEK"
inż. KRZYSZTOF SZALEK
46-040 OZIMEK
UL. HUTNICZA 5 Galeria Venus obok Biedronki

filia w Kluczborku ul. Podwale 24

Tel. kom: 501 717 805 
Tel./fax: 77 402 67 50

biuro@okna-opole.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. - 09:00-17:00
Sob. - 09:00-13:00