rolety zewnętrzne - Opole

ROLETY ZEWNĘTRZNE - OPOLE

Głównym zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Rolety tego typu implementuje się na elewacji. Każda roleta ma swój unikalny wygląd, kształt, kolor, czy wygląd skrzynki roletowej, co w pełni pozwoli na dostosowanie jej do atmosfery budynku. Automatyka i napędy do rolety są oferowane wraz z roletami zewnętrznymi, dzięki czemu komfort w ich użyciu jest o wiele łatwiejszy. Rolety są pierwszą ochroną, która chroni nasze mieszkanie przed włamaniem, spojrzeniami, czy światłem. Do każdego produktu istnieje możliwość dodania moskitiery, czyli ochrony przed insektami,

rolety zewnętrzne opole

rolety zewnetrzne opolskie

rolety zewnętrzne opole 1

rolety zewnętrzne opolskie 1

rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne 1

rolety zewnętrzne portos

rolety zewnętrzne portos 1

rolety zewnętrzne moskitiery

 Rolety zewnętrzne, które oferujemy nie tylko chronią przed promieniowaniem słonecznym, ale także posiadają właściwości termoizolacyjne, co pozwala zaoszczędzić rachunki wydawane na ogrzewanie domu. Dzięki wyjątkowej konstrukcji sprzedawanych przez nas produktów rolety zewnętrzne chronią nas przed hałasem, śniegiem, deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem, a także chronią przed spojrzeniem innych ludzi, dając prywatność i swobodę.

Rolety zewnętrzne PORTOS - Opole Opolskie

Profile aluminiowe, z których zrobione są rolety zewnętrzne muszą być wykonane z najwyższej jakości aluminium, który spełnia europejską normę EN. W skład produktu wchodzi skrzynka roletowa, w której znajduje się wał nawojowy.

rolety zewnętrzne - Opole Opolskie

Dodatkową funkcją rolety zewnętrznej jest ochrona przed włamaniami. Ważnym jest, aby wyekwipować roletę antywłamaniową o inne elementy jak np. zamek ryglowy, który blokuje konstrukcję rolety poprzez specjalne bolce. Z kolei zamek baskwilowy, czy rygiel automatyczny to kolejne kwestie, które warto przeanalizować i w związku z tym wybrać najlepszy mechanizm.

rolety zewnętrzne OpolskieRolety zewnętrzne możemy podzielić na na trzy rodzaje ze względu na sposób ich montażu:

  • rolety naokienne - skrzynka rolety jest instalowana we wnęcę okiennej.
  • rolety natynkowe - skrzynka rolety jest montowana nad oknem.
  • rolety podtynkowe - montowana jest we wnęcę, gdzie zewnętrzna zabudowa aluminiowej skrzynki jest wcześniej przygotowywana

Wyróżniamy dwa rodzaje sterowania roletą: mechaniczną i automatyczną. Sterowanie automatyczne odbywa się za pomocą specjalnego przełącznika, dzięki czemu mamy możliwość dostosowywania rolety. Innym sposobem sterowania automatycznego jest pilot, którym ustalamy podnoszenie lub opadnięcie rolety. Sterowanie ręczne charakteryzuje się "procesem" uchylnym, gdzie roleta w ten sposób opada lub podnosi się.

ROLETY NADSTAWNE

Roletami nadstawnymi nazywamy inaczej roletami zewnętrznymi nasadkowymi, gdzie tego typu rolety montujemy podczas wymiany całej stolarki okiennej. Tego typu rolety nie możemy zamontować na zainstalowanej stolarce. Skrzynka rolety zewnętrznej jest najczęściej montowana na ramę drzwi lub ramę okna, w etapie finalnym jej widoczność jest dosłownie zerowa, dzięki czemu wydaje się, że roleta stanowi część wspólną z oknem.

rolety zewnętrzne - KluczborkRolety zewnętrzne możemy podzielić na na trzy rodzaje ze względu na sposób ich montażu:

Rodzaje oferowanych rolety nadstawnych firmy PORTOS (więcej po kliknięciu):

 

ROLETY NADPROŻOWE

Rolety zewnętrzne nadprożowe to rolety, znajdujące użytek w nowo powstałych budynkach. Dzięki systemowi, jaki konstrukcja rolety posiada, montaż całości jest niezwykle prosty, dzięki czemu możemy ją zainstalować do niemalże każdego rodzaju elewacji/muru. System rolet nadprożowych posiada pewne właściwości, dzięki którym przez okno ucieka mniej ciepła oraz nie przepuszcza hałasu ze środowiska zewnętrznego. Aluminiowe nośniki i stalowe zbrojenia rolet nadprożowych wpływają bezpośrednio na stabilność konstrukcji. 

rolety zewnętrzne antywłamaniowe Opole OpolskieRolety zewnętrzne możemy podzielić na na trzy rodzaje ze względu na sposób ich montażu:

Rodzaje oferowanych profili w systemie nadprożowym: -> więcej w linku: rolety nadprożowe

  • PA-39,
  • PA-45,
  • PA-52,
  • PVC-37,
  • PVC-52.

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "SZALEK"
inż. KRZYSZTOF SZALEK
46-040 OZIMEK
UL. HUTNICZA 5 Galeria Venus obok Biedronki

filia w Kluczborku ul. Podwale 24

Tel. kom: 501 717 805 
Tel./fax: 77 402 67 50

biuro@okna-opole.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. - 09:00-17:00
Sob. - 09:00-13:00